Каталог

Вишиті жіночі сорочки

Вишиті жіночі сорочки, а саме вишиванки, останнім часом користуються особливим попитом, як на вітчизняному, так і зарубіжному ринку. Справжній автентичний продукт, який характеризується яскравістю кольорів, барвистістю візерунків та орнаментів, особливістю покрою та звичайно, підкреслює характер та сутність української душі. Саме вишиванка є одним з найдавніших та найперших видів прикладного мистецтва, яке не лише збереглося до наших днів, але й зуміло зберегти та пронести весь той символічний зміст, та смислове навантаження, яке було закладене сотні років тому назад.

Вишита сорочка в традиційному українському стилі – це не лише символ нашої нації, але й її візитна карточка, яка легко пізнавана у всьому світі. Техніка виготовлення є не просто окремою наукою, але й мистецтвом, яке потребує не лише певних навик, але й знань. Так, до прикладу, в залежності від того, до якої події готували вишиванку, підбирався відповідний візерунок, мотив орнаменту, кольорова гамма тощо. Особливого значення надавали тому, хто її виготовляв. Молода наречена у якості приданого готувала сорочки для себе, нареченого та його батьків, тим самим демонструючи свої вміння.

Історія вишиванки, в тому числі вишитих жіночих сорочок походить корінням в часи язичницьких вірувань, коли наші пращури свято вірили та віддавали дань всім силам природи. Точну дату виникнення вишиванок не називають. Вишиванка – оберіг, вишиванка – тепло і турбота тих рук, які старанно, стібок за стібком вишивали та творили не просто сорочку, а справжній талісман. Вишиті сорочки були наділені особливими силами, так до прикладу, якщо людина хворіла, для неї виготовляли особливу сорочку, в яку вдягали під час хвороби, після одужання від такої сорочки позбавлялись, сси лаючись на те, що саме вона забрала недуг та хворобу.

Вишиті жіночі сорочки, особливо весільні, мали особливий характер та значення. На білій тканині, на чистому полотні, різнобарвними кольоровими нитками, у формі візерунків вписували найкращі побажання на щастя на долю. Вишиті сорочки для заможних панянок вирізнялись особливою яскравістю барв та буйством кольорів. Тонка тканина була щедро прикрашена маками та дивними квітами, неймовірне мереживо доповнювало манжети, а самі рукава кроїлись у вигляді пишних «пухликів». Над створенням такого виробу працювала не одна майстриня.

Підтримуючі багатовікові традиції фірма «Мед» пропонує виготовлення жіночих сорочок на замовлення. В нас ви можете замовити вишиванку за індивідуальним дизайном. Наші дизайнери намалюють та реалізують в життя всі Ваші задуми. Для того, щоб Ваша вишиванка мала абсолютно унікальний та неповторний вигляд, ми створимо оригінальний візерунок в кольоровій гаммі, яку ви самі побажаєте.