Каталог

Весільний рушник

Весільний рушник є одним з найбільш важливіших та відомих символів української культури. Весілля – одна з найочікуваніших подій в житті кожної людини. Підготовка до цього свята досить тривала та суттєва. Серед найважливіших питань у підготовці до даного свята, є прадавні українські традиції, яких більшість людей намагається дотримуватись, адже саме обряди та ритуали надають святу дійсно незабутньої української етнічної атмосфери та характеру.

Щодо особливої ролі та ставлення українців до рушника, а надто весільного, сказано, та написано чимало. Весільний рушник є надійним оберегом молодої сім’ї, який буде захищати родину від нечистих сил.

Згідно з давніми весільними обрядами, до свята прийнято було готувати близько 40 рушників, хоча сам процес їх виготовлення розпочинався задовго до обряду сватання. Вперше, весільний рушник з’являється під час ритуалу сватання, коли молода дарує власноруч виготовлений рушник нареченому та його батькам в знак згоди та благословення її родини.

Звичайно, сучасні весільні обряди дещо видозмінились, проте продовжують займати основне місце серед різноманітних святкових атрибутів. Коло рушників, що використовують на весіллі це рушник під коровай, під ноги молодим, для благословення наречених та перев’язування старостів. Окремі рушники готують для обряду вінчання, а саме рушник під Євангеліє, під ікони Богоматері та Ісуса Христа. Найбільшої уваги приділяли рушнику для благословення молодих, тому він був найбагатшим і саме він ставав оберегом. Багато століть назад, згідно традицій, молода повинна була сама вишити цей рушник, дотримуючись при цьому, багатьох правил. Особливої уваги потребує вибір правильного візерунку, оскільки саме малюнок є відображенням майбутньої долі молодят. Існує безліч різноманітних геометричних, рослинних та тваринних орнаментів і візерунків, із зашифрованими символічними значеннями, проте обирати слід саме той малюнок, який найбільше прийшовся до смаку, а головне до душі. Вишивати весільний рушник слід лише в гарному настрої, оскільки всі думки та почуття переносяться на рушник, і сам процес його виготовлення є сакральним дійством.

Фірма «Мед» пропонує виготовлення весільних рушників на замовлення. Пропонуємо рушники з машинною вишивкою, та домоткані рушники, зроблені на автентичних ткацьких станках, за прадавніми техніками. Наші дизайнери допоможуть вам підібрати необхідний малюнок, та розробити оригінал-макет майбутнього рушника у відповідністю з подією. Якщо клієнт бажає, він може надати малюнок або зображення, яке він хоче бачити на виробі, і обробивши його в спеціальній програмі, ми перенесемо зображення безпосередньо на рушник. Машинна вишивка дозволяє виконати візерунок двома способами : гладдю або хрестиком. Майстрині із ткацького ремесла виконають для вас рушник із автентичним традиційним подільським візерунком.

З питань придбання або замовлення рушників, звертайтесь до наших менеджерів за вpказаними номерами телефонів. Ми гарантуємо високоякісне та своєчасне виготовлення замовлень, незалежно від рівня складності. Сучасне обладнання для машинної вишивки та оригінальні ткацькі станки забезпечать надзвичайно тонку та делікатну роботу.